Home & Living

Zautomatyzowany House 2.0 -#24 Ubiquiti Networking Part 3 – Airmax Nanostation AC Loco Wireless Network Bridge

Chociaż w naszym sąsiedztwie jest światłowód, podzielone na biegunach są obecnie maksymalne i musimy poczekać ulepszone. Niestety, nie ma błonnika dla udogodnień dla nas.

Ubiquiti na ratunek

W międzyczasie istnieje kilka opcji dla naszego połączenia. Po pierwsze jest sieć komórkowa 3G/4G/5G, a ten wybór przynosi obecnie rozkosz wielu właścicielom domów wiejskich w całym kraju. Prędkości 50 Mb / s są zazwyczaj osiągalne i słyszałem o 150 Mb / s dla niektórych osób z SIM EE 5G. Nieograniczone umowy SIM danych są dostępne w dzisiejszych czasach około 20 funtów / miesiąc.

Ale z domem z sąsiedztwa z połączeniem FTTP, wybieramy wybór 2 – most bezprzewodowy do naszych sąsiadów. Rozmawialiśmy z naszymi kumplami w Linitx i zapytaliśmy o najlepsze jednostki Ubiquiti do wykorzystania, a na ich zaleceniach kupili zestaw tych jednostek Loco Nanostation (LOCO5AC).

Konfiguracja i instalacja

Konfiguracja była szybka i bezbolesna. Ustawiamy jednostki na ławce i po skonfigurowaniu naszego przełącznika na pasywne poe 24V uruchomiliśmy je za każdym razem i przeglądaliśmy ich interfejs internetowy (domyślny IP 192.168.1.20), a następnie…

Zaktualizowane do najnowszego oprogramowania układowego
Ustaw statyczne IPS
Skonfiguruj link SSID i hasło
Ustaw ten w domu sąsiadów na „punkt dostępu”.

Pamiętasz tę kamerę PTZ, którą zainstalowaliśmy na wyjątkowo początku kompilacji? Cóż, nadszedł czas, aby znaleźć teraz i przenieść się do nowego domu. Więc teraz, kiedy pobiegliśmy poe, sugeruje, że możemy po prostu przełączyć go na „punkt dostępu nanostacji”, przewód przywiązuje go do słupa i podłączyć-wymaga pasywnego wtryskiwacza POE 24V (wersja NS-5AC zawiera 2 porty POE, które moglibyśmy tutaj wykorzystać, gdyby kamera została).

Podczas kompilacji 3 osobne telewizory kablowe CAT6 przeprowadzono na zachodnią stronę domu (skierowaną do tego AP), aby zapewnić nam wybór lokalizacji CCTV IP. W międzyczasie korzystamy z jednego z nich, aby połączyć się z jednostką „stacji”. Jest to zasilane z naszego 48 Port Unifi Poe Switch.

Prędkość linku

Te nanostacje mają opracowane w oddanym radiu Wi-Fi dla administracji, które sugeruje połączenie z nimi w ciągu 15 minut od cyklu energii i skonfigurować je z aplikacji UNMS System Administration System Unms (Android Play Store lub IOS App Store).

Jest to fantastyczna funkcja, a aplikacja zawiera narzędzie do pozycjonowania anteny, które wykorzystuje dźwięki audio, aby pomóc ci ustalić parę bez konieczności patrzenia na telefon dokładnie w tym samym czasie.

Te jednostki P2P są odpowiednie dla zewnętrznego (lub wewnętrznego) i oferują „do 450+ Mbps”.

Odległość między 2 budynkami tutaj wynosi około 20 metrów, a my dostajemy odrobinę ponad 300 Mb / s, co jest fantastyczne myślenie o połączeniu internetowym, które wprowadzamy, jest znacznie poniżej 70 Mb / s.

Chociaż nie mieliśmy żadnego trudnego stanu pogodowego, ponieważ jednostki zostały zainstalowane, mieliśmy dużo deszczowych dni i nie odkryliśmy żadnej degradacji wydajności.

Streszczenie

Ocena: 5 na 5.

Wiatlowanie sygnału Wi -Fi między budynkami to nie tylko coś dla przedsiębiorstwa. Jeśli chcesz podzielić się światłowodem sąsiadów lub po prostu wysłać połączenie sieciowe do szopy ogrodowej, nigdy nie było to prostsze ani bardziej przystępne. Airmax Nanostation AC Loco zapewnia typowy stosunek wysokiej liczby funkcji Ubiquiti do niskich kosztów. Niezwykle zalecane.

Dostępne w Linitx: Dostępne w AmazonlinitX oferują również ten zestaw z 2 jednostkami i wtryskiwaczami przygotowanymi do przejścia.

44 recenzje

Ubiquiti Loco5ac Nanostation Loco 5AC 5GHz 13DBI CPE

NS-5ACL
Ubiquiti Airmax Nanostation AC Loco (LOCO5AC) to wewnętrzny/zewnętrzny, kompaktowy, wysokowydajny CPE, zawierający innowacje AC AirMax AC i oddane radio WiFi do zarządzania.
Zakres 10+ km

52,75 £

Weź udział w Amazon

Pamiętaj, aby sprawdzić wszystkie części w tej serii oceny…

Część 1 – Dlaczego wybrałem UniFi do naszego nowego domu NetworkPart 2 – Cały nasz sprzęt UniFi dotarł! Część 3 – Airmax Nanostation AC Loco Bezprzewodowy most Network

Pamiętaj, aby sprawdzić nasz Instagram, aby zastosować się do projektu, sprawdziłem resztę automatycznego blogu House 2.0 i odkryć linki do wszystkich produktów, które użyliśmy w naszej budowie.

Udostępnij to:
Facebook
Świergot
Reddit
LinkedIn
Pinterest6
E-mail
Więcej

WhatsApp
Wydrukować

Skype
Tumblr

Telegram
Kieszeń

Ostatnia aktualizacja 2021-10-04 / Linki / zdjęcia partnerskie z Amazon Product Advertising API

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *