Home & Living

Mój nowy 5 -letni MacBook

W lipcu 2012 roku dostałem jeden z pierwszych nowych 15 ″ Retina MacBook Pro. Kiedy to zbadałem, byłem pod wrażeniem, był to znaczny postęp od mojej poprzedniej maszyny. Pięć lat później to naprawdę spełniło szum, czy to było trochę rozwalone? Oto długoterminowy raport.

Historia

Ten twórca był wokół bloku. Oto podział kas na Apple Store na przestrzeni lat.

Zaledwie jego pierwszej rocznicy miałem nowy ekran zastępczy, który został zamontowany z powodu problemu zatrzymania obrazu, który wpłynął na niektóre wczesne maszyny. Kiedy Apple zastępuje ekran, otrzymujesz zupełnie nową najlepszą skrzynkę / pokrywkę, a ten miał wartość 438 GBP w dokumentacji.

Apple Care

Miałem przedłużoną 3 -letnią gwarancję, jaką przyniósł dodanie Apple Care i tuż przed jego wygaśnięciem wziąłem go z innym problemem. Anty-refleksyjna powłoka siatkówki na ekranie wychodziła, pozostawiając trochę bałaganu, podobnie jak to zdjęcie…

Źródło obrazu: MacRumors.com

Apple „geniusz” spojrzał na to i zgodził się ze mną i bardzo szybko sortuje. Miał zupełnie nowy najwyższy przypadek, który ponownie zamontowany w tej samej wartości 438 GBP.

Kiedy tam byłem, wskazałem, że 2 z 4 stóp spadło. Mam też zupełnie nową skrzynkę dolną, ponieważ dobra wola gestu (jedyny sposób, w jaki Apple zastąpiłoby brakujące stopy). Nie jestem pewien, jaka byłaby tutaj wartość, ale pozwólmy konserwatywnie odgadnąć 50 £

Transplantacja serca

Następnie około 2015 r. Stwórca zaczął ponosić losowe wypadki. Przed blokadami zaobserwowałem dziwną grafikę na ekranie, a po pewnym wyszukiwaniu stwierdziłem, że numer seryjny mojego maszyny był w zakresie wycofania problemu z układem graficznym.

Teraz potrzebował kompletnego wymiany płyty głównej, a Apple Store wysłał mnie do swojej autoryzowanej firmy usługowej na obrzeżach Belfaast. Wspanialni ludzie z Mac-Sys.com odwrócili go bardzo szybko i skutecznie z naprawą o wartości około 500 funtów-niegdyś bardziej komplementarną dla mnie opłat, mimo że producent był teraz poza 3-letnią przedłużoną gwarancją Apple Care.

Ekran 4

To prowadzi nas do tego roku (2017), kiedy zauważyłem, że wykończenie siatkówki znów zaczęło zchodzić z ekranu, nie tak złe, jak po raz pierwszy, ale wciąż denerwujące, szczególnie w punkcie idealnym na środku wyświetlacza. Nawet gdy laptop ma prawie 5 lat, pomyślałem, że warto spróbować ponownie wymienić ekran, więc ponownie zabrałem go do sklepu z Apple Belfast. Zgodzili się!

Poniższa praca została podpisana (obecnie 558 £ za górną połowę), co czyni go w sumie 4. ekran.

Złe wieści – dobra wiadomość

Podczas tego samego zameldowania zapytałem osobę o powiadomienie o „baterii serwisowej”, które pojawiło się kilka miesięcy wcześniej. Twórca nadal obsługuje baterię, ale tylko przez około 3 godziny zamiast reklamowanego „do 7”.

W porządku, z czasem baterie są spożywane, ale w Launch Apple powiedział, że miało to spaść do 80% po 1000 cykli. Mój spadł do 66% pierwotnej pojemności po około 660 cyklach (sprawdź wyjątkową aplikację MAC bateryjnej kokosowej). Koszt wymiany baterii wzrósł z 159 GBP, kiedy pierwotnie zbadałem Twórcę do 199 GBP.

Po rozmowie ze swoim menedżerem geniusz powrócił, aby powiedzieć mi, że części wymiany baterii były „ograniczone” i nie byłyby dostępne przez 4 miesiące. Ale z powodu tych niedogodności wymieniliby również wolne baterię!

Tak więc jedna wizyta, z prawie 5 -letnim laptopem, 2 lata poza przedłużoną gwarancją, otrzymałem ponad 750 funtów usług naprawczych bez opłat.

24/7

Chociaż w pewnym sensie to nie jest dobra reklama dla (wczesnego modelu) Retina MacBook Pro, z pewnością jest to świetna reklama ich wsparcia. Jaka inna marka by to zrobiła?

Twórca był fantastyczny. potężny i praktyczny, szczęście do posiadania i używania. Przez ostatnie 5 lat było prawie 24/7 każdego dnia. Jest używany tak bardzo, że dłoń spoczywa po obu stronach podkładki torowej, była noszona błyszcząca.

Gdy bateria jest przyklejona do górnej skrzynki, która zostanie również wymieniona po dostępnych częściach we wrześniu. Oznacza to, że w lipcu 2012 r. Nie będzie ani jednej oryginalnej części maszyny.

Co dalej

Wspaniale byłoby ulepszyć nowe procesory Kaby Lake i skorzystać z nawet o wiele więcej mocy, szybszego SSD, lepszej żywotności baterii i identyfikatora dotykowego. Pięć lat temu ten MacBook kosztował 1 960 £. Dodanie do tego 1 TB transcend JetDrive 725 Upgrade, którą zamontowałem w drugim roku, prowadzi do całkowitej inwestycji 2390 GBP.

Równoważny nowy 15 ″ MacBook Pro z 4 GB Radeon Pro 560 i SSD 1 TB (możesz mieć teraz do 2 TB) wynosi obecnie 3 059,00 GBP.

Aby spojrzeć na to z perspektywy, przyjaciel niedawno otrzymał ten BMW za mniej. Zawsze opowiadałem się za długoterminową wartością komputerów Mac, a ta historia to się to unosi, ale uważam, że Apple jest zagrożone przekroczeniem linii na temat tego, co jest uzasadnione. Trzeba przyznać, że kursy wymiany głosów po Brexicie nie pomogły.

Więc jestemMam zamiar ulepszyć? Jeszcze nie. Nawet jeśli byłem skłonny upuścić 3 000 funtów na nowego laptopa, którego czekam (prawdopodobnie na próżno), aby sprawdzić, czy Apple doda gniazdo SD na pewnym etapie.

W każdym razie mój 5 -letni laptop jest zupełnie nowy

#
Zapowiedź
Produkt
Ocena
Cena £

1

Nowy Apple MacBook Pro z Apple M1 Chip (13 -calowy, 8 GB RAM, 512 GB SSD) – Space Gray (najnowszy model)

388 recenzji

1 319,00 £

Weź udział w Amazon

2

2021 Apple MacBook Pro (14-calowy, Apple M1 Pro Chip z 10-rdzeniowym procesorem i 16-rocznym procesorem graficznym, 16 GB RAM, …

136 recenzji

2 125,00 £

Weź udział w Amazon

3

2020 Apple MacBook Pro z Apple M1 Chip (13 -calowy, 8 GB RAM, 256 GB SSD) – Space Grey

1331 recenzji

1 157,97 £

Weź udział w Amazon

Czerwiec 2013 – wyświetlacz LCD Clamshell Retina 0,00 £ (wartość 438,00 £)

Marzec 2015 – LCD Display Clamshell Retina 0,00 £ (wartość 438,00 £)

Marzec 2015 – dolna sprawa 0,00 £ (wartość 50,00 £)

Listopad 2015 r. – Board główny 0,00 £ (wartość 500,00 £)

Maj 2017 r. – LCD Display Clamshell Retina 0,00 £ (wartość 558,00 £)

Wrzesień 2017 r. – Bateria zamienna i najwyższa sprawa 0,00 £ (199,00 £)

Całkowita wartość bezpłatnych usług naprawczych – 2 183,00 £

Udostępnij to:
Facebook
Świergot
Reddit
LinkedIn
Pinterest
E-mail
Więcej

WhatsApp
Wydrukować

Skype
Tumblr

Telegram
Kieszeń

Ostatnia aktualizacja 2021-10-04 / Linki afiliacyjne / obrazy z interfejsu API reklamowego produktu Amazon

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *