Home & Living

Idrarki sprawia, że ​​IoT jest bardzo mądrzejszy

Idrark to fantastyczny biznes automatyzacji domu opracowany podczas dziesięcioleci badań. Ich imponujący system zasila nawet najmądrzejszy dom w Wielkiej Brytanii.

Jeśli potrzebujesz jakiegokolwiek rodzaju dowodu dojrzałości ich technologii, po prostu sprawdź numer wersji ich najnowszej wersji aplikacji. Cortex V27 wprowadza ze sobą kompleksowy interfejs API internetowy oparty na zasadach spokojnych. Zarówno serwer, jak i obiekty klientów są zaimplementowane, co oznacza, że ​​do systemu Idrarki można uzyskać szybciej dostęp do aplikacji do uroczystości i że sam system Idrarki może uczynić z trzecimi usługami uroczystości, które zapewniają takie interfejsy API.

Guys Idrarki mieli pewne szczere koncepcje, kiedy opublikowaliśmy nasz artykuł na temat automatyzacji domu w chmurze (sprawdź komentarze na dole), więc interesujące jest zobaczenie metody integracji z usługami w chmurze (między innymi).

Jedną ważną funkcją wykorzystania interfejsów API Web na podstawie (choć luźno) uzgodnionych struktur interfejsu jest to, że pomaga to wyeliminować bariery międzykomunałowe między różnymi systemami, przynajmniej na poziomie projektanta. Oznacza to, że każdy może połączyć swoją konkretną aplikację, niezależnie od tego, czy jest ona na małym Arduino, czy Raspberry Pi, czy na platformie opartej na chmurze w ekosystemie Idrarki.

W przypadku technicznie nastawionego – serwer API Web Idrarki zapewnia kilka kont indywidualnych (połączenia) zabezpieczonych niezależnymi nazwami indywidualnymi, a także hasłem, a także z niezależnym dostępem do praw według pozycji. Serwer zapewnia również możliwości SSL do bezpiecznej komunikacji danych. Obsługiwane są protokoły synapsy JSON, XML, a także własne protokoły synapsy. Klient API Web API umożliwia opracowanie kilku połączeń z trzecimi aplikacjami do uroczystości, a także zapewnia pewien poziom rozmieszczenia dekodowania, a także wzajemne połączenie zestawów danych w istniejące struktury elementów kory.

Idrak od dawna jest rozumiany za ich „właściwe” systemy automatyzacji domów, a nie takie, które tylko dodają możliwości zdalnego zarządzania urządzeniami. To często pomijany wyróżnik mądrych konfiguracji domów, a także taki, który wyraźnie denerwuje Idrarka…

Nie mijał dnia bez usłyszenia jeszcze jednego urządzenia połączonego w sieci, które „możesz zarządzać ze smartfonem”. To tak, jakby ludzie rozumieją, co oznacza HA, wciąż nie postępowało znacznie poza tym, co mogło być 20 lat temu, oprócz tego, że poszczególne interfejsy, a także łączność zostały znacznie ulepszone. Cóż, pozwól mi narzekać (jak zwykle), a także przypomnieć, że HA naprawdę dotyczy „A”. Nikt tak naprawdę nie odkryje, że jest to praktyczne, aby wyciągnąć smartfon, aby włączyć światło w przestrzeni życiowej, gdy wchodząc do tej przestrzeni – bez względu na to, jak wielkie może się wydawać. Podobnie wyobrażam sobie, że większość ludzi dość szybko zmęczy się ciągłym regulacji ustawień temperatury, a także kontroli klimatu dla swoich domów, nie mówiąc już o strefie do poziomu przestrzeni.

Tak więc, aby HA był naprawdę widoczny, a także przydatny, naprawdę potrzebuje nacisk na część automatyzacji. Programu wielu dostawców obudziło tyle, co ten punkt reklamowy, a także ma zaoferować wszystkie inteligentne rozwiązania automatyki. Oprócz tego jest mój drugi narzekanie, automatyzacja musi działać dobrze. Nie ma nic, co może podejmować prawidłowe decyzje 70%, a nawet 90% czasu. W niektórych ważnych funkcjach musi być lepsze do 99%, a nawet znacznie lepszego.

Idrarka chodzi o to, że ponieważ możesz połączyć swoje gadżety do sieci, niekoniecznie jest to zgodne z tym, że zapewnią „inteligentny” system automatyzacji domu. Jednak wraz z obsługą technologii całego systemu domów mogą wprowadzać szeroką gamę ogromnych funkcji pochodzących z danych do swoich osób.

Zdjęcie u góry zapewnia tylko małe zdjęcie z ogromnego zestawu możliwości. Pokazuje korę Idrarka działającą na tablecie Windows, a także pokazuje obiekt płyty powiadomienia Cortex. To z kolei dostarcza prawdziwych danych czasowych zebranych z dwóch innych zdalnych systemów Idrarki. 3 systemy są naprawdę powiązane z wykorzystaniem technologii „mostu” Idrarka. Jeden z zdalnych systemów wykorzystuje klienta API Web do zebrania raportów o warunkach pogodowych z witryny włączonej API w Wielkiej Brytanii, a w tym samym czasie zbierając prawdziwe informacje o zajętości przestrzeni czasowej z 3. systemu, który z kolei zbiera te informacje z jego fizycznej czujniki. Dane te są następnie dostarczane do pierwszego systemu prezentacji. Wszystko to osiągnęło głównie dzięki konfiguracji kliknięcia myszy dzięki strukturom integracji Cortex. raczej spaghetti wzajemności między różnymi systemami, a także (?) Przykładem ekranu danych, jednak program programu pełne zarządzanie funkcjami fizycznymi jest podobne za pośrednictwem interfejsu API Web.

Sprawdź cały sprzęt Idrarkia także aplikacja na www.idrrek.com.

Chcieć więcej? – Śledź nas na Twitterze, jak my na Facebooku lub zapisz nasz kanał RSS. Możesz nawet dostarczyć te wiadomości dostarczane za pośrednictwem poczty elektronicznej, bezpośrednio do skrzynki odbiorczej każdego dnia.

Udostępnij to:
Facebook
Świergot
Reddit
LinkedIn
Pinterest
E-mail
Więcej

WhatsApp
Wydrukować

Skype
Tumblr

Telegram
Kieszeń

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *