Home & Living

DIY: Batik Wall Hanging

Asystent redaktora projektu Jennifer Koper dzieli się, jak zrobić piękną ścianę batika.

Wiszczenia ścienne i gobeliny są teraz najlepsze, a ostatnio widziałem wszelkiego rodzaju różne style. W historii „Winter Garden” w naszym lutowym wydaniu postanowiłem zrobić ścianę, która podwaja się jako ekonomiczny zagłówek przy użyciu starożytnej techniki opornej na woski znanej jako Batik. Zainspirowany suszonymi kwiatami, przyciągnąłem odrębne kwiaty na duży kawałek materiału, ale wspaniałą rzeczą w tym projekcie jest to, że możesz go dostosować do własnego stylu, wymagań wielkości i schematu kolorów.

Materiały

Będziesz potrzebował 1 jarda zabezpieczonej bawełny, parafiny lub wosku sojowego (Uwaga parafina daje znacznie bardziej trzaskowane efekty), barwnika tkanin (użyłem czarnego barwnika reaktywnego MX z barwników G&S), węglanu sodu, soli i/lub dowolnych dodatkowych przedmiotów twoich Wymagane instrukcje barwnika, mydło do tkaniny zawierające syntrapol (użyłem mydła T.N.A z barwników G&S), mieszanie patyka, wiadra, gumowe rękawiczki, karton zwieńczony śmiecią lub plastikiem, aby zabezpieczyć powierzchnię roboczą, ołówek, żelazo, deskę do pras Zabezpiecz żelazo, ręczniki papierowe, różne pędzle lub narzędzia do tjanting, wosk lub podwójny kocioł i element grzewczy, drewniany kołek, skórzana lina, przykręcone oczy, zestaw do szycia lub urządzenie do szycia i nici.

Krok 1: Przygotuj tkaninę

Umyj tkaninę mydłem tkanin zawierającym syntrapol, aby usunąć chemikalia lub rozmiar w tkaninie. zostaw do wyschnięcia. Żelaz, aby usunąć wszelkie zmarszczki (opcjonalnie).

Krok 2: wosku rysunki

Chroń powierzchnię roboczą kartonem zwieńczonym workiem na śmieci lub plastiku. Połóż materiał na górze i lekko narysuj swój projekt odręcznie na tkaninie za pomocą ołówka. Roztop wosk za pomocą wosku lub podwójnego kotła. (Uważaj, aby nie pozwolić mu przekraczać 240 °, ponieważ może emitować opary lub zapalić.) Zanurz pędzel w stopionym wosku i wypełnij rysunki. Wosk powinien przenikać przez tkaninę – będziesz wiedział, że nie jest, jeśli na górze leży biały film. Jeśli tak się stanie, przenieś wosk z powrotem do elementu ogrzewania, aby się rozgrzać i spróbuj ponownie.

Krok 3: Barwaj tkaninę

Wymieszaj barwnik zgodnie z zestawem instrukcji produktu – barwnik, którego użyłem, wymagał filiżanki soli – w samodzielnym wiadrze, zamiast wanny lub zlewu, aby uniknąć niepożądanego barwienia. Wstępnie wyprzedzaj tkaninę w wodzie, aby zabiera barwnik znacznie bardziej równomiernie. Zanurz materiał do barwnika (zalecam nadanie jej dużo miejsca w wiadrze; to zapobiegnie pękanie wosku). Pozwól tkaniny zanurzyć się przez czas określony w instrukcjach (pozwalam mu namoczyć przez 60 minut). Im dłużej tkanina namocza, tym ciemniejszy będzie materiał. Załóż gumowe rękawiczki i wyjmij materiał z barwnika. Spłucz tkaninę pod niesamowitą wodą, aż woda biegnie wyraźnie. Powiesz na wyschnięcie.

Krok 4: Usuń wosk

Ułóż gazety i lub ręczniki papierowe pod spodem i na woskowanej tkaninie na desce do prasowania. Umieść stary ręcznik lub szmatkę na wierzchu i żelazo. Ciepło żelaza stopi wosk i spowoduje, że wchłonie go do ręcznika papierowego/gazety. Umyj tkaninę łagodnym detergentem (opcjonalnie).

Krok 5: Pokazuj wyświetlanie

Zszyj rękaw u góry ściany wiszący do kołka, aby się pasował. (Kołek powinien być szerokością wiszącego ściany lub nieco dłużej.) Dodaj dwa śrubowe haczyki do oczu do końców kołków, przebij skórzaną linę przez haczyki i zawiązać końce.

Jeśli chcesz kupić wiszącą ścianę batika, sprawdź sklep Etsy Jennifer.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *