Home & Living

Zapytaj projektanta: porady Darryl Carter’s Jadal Room

Darryl Carter, projektant z Waszyngtonu, odpowiada na pytania dekoracyjne.

P: Jak mogę zorganizować moje istniejące meble do jadalni, aby lepiej wykorzystać przestrzeń? Czy masz jakieś inne pomysły, aby pokój działał dobrze? – M.S., przez e -mail.

Odp.: Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się zachować istniejące meble, czy zastąpić je nowymi elementami, oto dwie strategie podnoszenia jadalni na bardziej wyrafinowaną przestrzeń.

Plan gry 1: Użyj tego, co masz

Oświetlenie jest istotną kotwicą, szczególnie w przestrzeni z otwartym planem podłogi, takim jak twój. Albo tradycyjny żyrandol, taki jak ten w inspiracji (poniżej), albo bardziej nowoczesny projekt, taki jak mój zawieszenie Gwenwood. Jeśli nie masz pudełka na sufit, swag wislarz z kilku haczyków na ścianie obwodowej, z sznurkiem sprowadzającym się do gniazdka.

Jeśli chodzi o meble do jadalni, szlifowałbym twój istniejący stół i pomalowałam go miękką białą, jak Crestridge White z mojej linii Benjamina Moore’a. Możesz również zastąpić swój szklany top kamieniem – klasyczny kamień mydła lub ciemny kamień z białą żyłką byłoby praktyczne i dobrze działałoby z nowym wykończeniem. Sugerowałbym również aktualizację twoich krzeseł warstwą czarnej farby, takiej jak Phelps Black, także z mojej linii, a następnie tapicerowanie ich w białym lub białym tkaninie ze sztucznej skóry dla trwałości. Szlifowanie istniejącej Credenzy zapewniłoby jej również ciekawy surowy wygląd.

Plan gry 2: Zainwestuj w nowe utwory

Jeśli masz budżet i przestrzeń na nowe meble do jadalni, sugeruję długi, prostokątny stół, podobny do tego w inspiracji. Pozwoli ci pomieścić kanapę w Twojej przestrzeni, która może zapewnić miękką, wizualną interpunkcję wśród wszystkich krzeseł. Podczas wybierania kanapy wsparcie lędźwiowe i głębokość są kluczowe, ponieważ siedzenia jadalne muszą być bardziej pionowe. Większy stół daje również opcję pomieszania stylów krzesła. Lubię używać krzeseł skrzydeł jako dziwnych krzeseł wokół stołu, aby rozbić monotonię. Liczba mieszanych siedzeń jest zawsze podyktowana rozmiarem stołu – wybierz nie więcej niż trzy pod względem wielkości stołu w inspiracji.

Czy masz dylemat projektowy? Wyślij swoje pytania na adres quadadesigner@hhmedia.com!

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *