Uncategorized

Mój zautomatyzowany dom: Tom Lawrence – Home Brew X10 Plus Control XMBC

W tym miesiącu moja automatyczna funkcja domu pochodzi od Toma Lawrence’a, studenta ostatniego roku na Staffordshire University. Wraz ze swoim przyjacielem Andym Jacksonem stworzył indywidualny system automatyzacji C#, który kontroluje X10, a także XBMC z klientami dla Androida i Windows Phone.

Zgłoszenie: Tom Lawrence – Jestem Tom, jestem studentem z dwoma miesięcy na Staffordshire University. Obecnie jestem dość odwrócony od mojego projektu ostatniego roku z małym projektem pobocznym, który nazywam HA. W ubiegłym roku mam znacznie więcej, a także o wiele bardziej zainteresowane systemami automatyzacji domów / teatralnych.

Spodziewam się, że moja konfiguracja ma około 3 lat, a także zaczęła się, kiedy wyprowadziłem się z korytarza, a także zmiany za każdym razem, gdy relokuję się w domu… ​​Na początku był serwer Windows Home z zhakowanym Xboxem z XBMC. Następnie, podczas mojego roku umieszczania Xbox został zastąpiony Xtreamer, a także teraz w ostatnim roku mam dość dużego HTPC podłączonego do dość małego monitora komputera w salonie. Będąc studentem, musiałem pracować z niskim budżetem, ale nie wszystko jest złe; HTPC ma 5.1 AwarSound!

Od jakiegoś czasu chętnie zapalałem automatyzację domu, a także widziałem, że mam jakiś system, kiedy skończyłem uniwersytet, a także znacznie bardziej osiedlony w domu, ale nigdy tak naprawdę nie podejmowałem żadnych kroków, aby rozpocząć taki system . Zmieniło się to po tym, jak byłem powiązany z Avbrand.com przez Andy’ego, przyjaciela z bardzo podobnymi konfiguracjami, a także planami na przyszłość. Po przeczytaniu strony wiedziałem, że muszę stworzyć podobny system, więc jestem…

Wiedziałem o innych systemach, takich jak Mister House, ale nie chciałem dostosowywać systemu do moich potrzeb, chciałem stworzyć własne, tak się narodził.

Połączyłem się do trochę kodu, nie jestem programistą, miałem różne moduły programowe na uniwersytecie, ale mój stopień naukowy jest w sieci, ale nie minęło dużo czasu, zanim Andy, który jest programistą, wsiadł na pokład, a także wystartował. Andy wykonuje dużo pracy po stronie sieci/komunikacji, umożliwiając skalowalność na przyszłość. To staje się teraz bardzo wspólnym projektem między nami. Więc to jest?

Haserver jest mózgiem operacji działającej na serwerze Windows Home. Jest napisany w C#, a także zaczął wykonywać różne skrypty oparte na TVSorter, aplikacja Andy wcześniej napisała, zanim przeszedłem na serwer Windows Home Server, więc było to naturalne, że było to pierwsze zadanie dla HA.

Ma teraz małą listę funkcji, ale biorąc pod uwagę, że ma nieco ponad miesiąc, stabilny, a oboje mamy projekty ostatniego roku, powinniśmy pracować nad tym, że mnie zapytasz, chociaż ostatnio zaczęło się wiele prac Kod scen, a nie funkcje jako takie…

Bezpośrednio kontroluje moduły x10 przez CM11u

Wykonuje różne zadania za pomocą harmonogramu zadań

Interfejsy z XBMC

Wsparcie WOL

Przesłanie FTP

HTTP API

Chodzi o to, że Haserver będzie wykonywać wszystkie podstawowe funkcje w tle, a także klienci są zwykłe granice systemu. Jednym z przykładów jest podstawowym klientem, który jest bez ustawień. Otrzymuje IP serwera za pośrednictwem Broadcast, a także pobiera ustawienia z serwera, które klient może zaktualizować. Serwer ma bazę danych, ale komunikuje się z klientami za pomocą JSON do TCP lub HTTP API.

Haclient to w pełni zdmuchnięty klient. Pomysł na HACLIENT jest taki, że będzie w pełni obsługiwać Haserver, a podmiot podmiotów podrzędnych będzie wykonywać określone funkcje. Lista funkcji Haclient zawiera

Nie wymaga początkowej konfiguracji

Umożliwia konfigurację Haserver

Interfejsy z XBMC, wyświetlają audio, a także informacje wideo, a także niektóre funkcje zdalnego sterowania

Obsługuje wszystkie funkcje serwera

Klienci podrzędne

Idea subklomentów polegała na tym, że zrobią one określone rzeczy, a także nie będą w pełni obsługiwać wszystkich funkcji serwera. Było to coś, co wydarzyło się po uniwersytecie, ale nie mogliśmy się oprzeć opracowaniu kilku.

HAWP7 – W ciągu ostatnich kilku dni zastąpiłem mojego iPhone’a HTC HD7, a także szybko uczyniłem klienta dla Windows Phone. Obecnie obsługując funkcję x10 tylko za pośrednictwem interfejsu API HTTP, wkrótce będzie mógł wykonywać skrypty, a także komputery budzące.

Haandroid – Andy ma urządzenie z Androidem, a także stworzył Haandroid. Ten klient obsługuje X10, WOL, a także zadania.

HAPYTHON – Jest to łatwy skrypt umożliwiający XBMC z pilota do włączenia/wyłączania urządzeń x10.

Plany na przyszłość – głównym planem jest nudne rzeczy, upewnij się, że to, co mamy, to praca, a także skomentuj to, co zrobiliśmy, abyśmy nie zapominali po uniwersytecie, kiedy mamy o wiele więcej czasu na popracowanie nad tym.

Zintegruj z systemem Windows Home Server, dodaj dodatek do konsoli…

Zrób klienta do jogglera O2

Zintegruj znacznie więcej z XBMC (tryb filmu X10 itp.)

Zintegruj system CCTV

Mają standardowy interfejs między Haserverem, a także Arduino

Interfejs z naszymi następnymi domami, trzeba czekać, a także zobaczyć, co oferują najpierwchociaż!

Nie planujemy tego wydać jako systemu, ale lubię myśleć, że pewnego dnia moglibyśmy. Obecnie oboje uruchamiamy aplikację w naszych domach studenckich, a oboje Lucky mają pracę po uniwersytecie, więc po rozstrzygnięciu podejrzewam, że lista funkcji będzie rosła, mamy wiele pomysłów, które wymagają pieniędzy na zakup dodatkowego sprzętu. To zdecydowanie ekscytujący projekt.

Tom Lawrence Tom-Lawrence.co.uk: Andy Jackson a-jackson.co.uk: x10 CM12U interfejs komputerowy

Chcieć więcej? – Powinieneś śledzić nas na Twitterze, jak nas na Facebooku lub subskrybować nasz kanał RSS. Możesz nawet dostarczyć te wiadomości z wiadomości e -mail, prosto do skrzynki odbiorczej każdego dnia.

Udostępnij to:
Facebook
Świergot
Reddit
LinkedIn
Pinterest
E-mail
Więcej

WhatsApp
Wydrukować

Skype
Tumblr

Telegram
Kieszeń

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *