Home & Living

Krótka definicja i historia łączników RJ45

Złącza RJ45 stały się wszechobecne we współczesnym świecie. Część „RJ” oznacza zarejestrowany Jack. Zarejestrowane gniazdo to znormalizowany interfejs używany do podłączenia okablowania w sieciach. Istnieje szereg zarejestrowanych gniazd, każdy z nieco inną konstrukcją w zależności od rodzaju połączenia, a różnice w tych standardach są wyznaczone liczbami po „RJ”; Na przykład „RJ11” lub „RJ45”. Aby uzyskać wyraźniejszy obraz tego zakresu, spróbuj spojrzeć na złącza RJ45 dostarczone przez RS-online.com.

Oryginalne złącza RJ45 były używane do łączenia się z sieciami telefonicznymi. W miarę opracowania technologii komputerowej wymagany był standardowy sposób łączenia modemów z sieciami telefonicznymi i opracowano oryginalny złącze RJ45 dla tego zadania. Umieszczenie pinów w podnośniku umożliwiło użycie standardowego okablowania telefonicznego do przesyłania danych, zarówno do modemu, jak i z modemu. Pod względem technicznym oryginalne złącza telefoniczne RJ45 miały tablicę szpilek 8p2c, co oznacza, że ​​tylko dwie środkowe pozycje w tablicy były przewodnikami.

W miarę rozwoju sieci komputerowych do połączenia zastosowano niezwykle podobny standardowy interfejs fizyczny, 8p8c. Jak można się domyślić, 8P8C ma przewody we wszystkich 8 pozycjach środkowych. Ta różnica jest dość subtelna dla nagiego oka, a dzięki podobieństwu między oryginalnym RJ45 8P2C i nowszym 8p8c RJ45, nazwa RJ45 stała się standardowym sposobem opisania złączy 8p2c używanych w sieciach obliczeniowych (podobnie jak kabel Ethernet, którego używasz Aby podłączyć komputer z modemem). Aby uzyskać więcej informacji Historia łączników RJ45, spróbuj spojrzeć na :.

Udostępnij to:
Facebook
Świergot
Reddit
LinkedIn
Pinterest
E-mail
Więcej

WhatsApp
Wydrukować

Skype
Tumblr

Telegram
Kieszeń

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *