Uncategorized

LightWaverf Home Automation System: dogłębna recenzja

Nie często pojawia się nowy system automatyki domowej, który może naprawdę rzucić wyzwanie dla osób starszych, ale powszechnie ustalony protokół X10. Ale Lightwaverf wygląda na to, że może to być po prostu powalenie x10 ze swojego okonia w sektorze budżetowym. Zautomatyzowane domowe regularne Ant Skelton prowadzi nas przez kompleksowy przegląd tego nowego systemu automatyzacji bezprzewodowej domowej funkcji, który będzie dobrodziejstwem dla każdego, kto chce retro nowoczesne sterowanie w swoim domu…

Zgłoszenie przez Ant Skelton – LightWaverf to nowa gama bezprzewodowych modułów automatyzacji domowej w duchu X10. System Lightwaverf zadebiutował na Gadget Show Live w kwietniu 2011 roku, a produkcja zwiększa się do poważnych tomów.

Ludzie stojący za Lightwaverf, JSJS, mogą być nieznani dla zautomatyzowanych czytelników domowych. Ich pochodzenie jest w urządzeniach pomocniczych dla poważnie niepełnosprawnych fizycznie, więc nie ma zbyt wiele, aby skoncentrować się od tych, którzy nie są w stanie wstać i włączyć światło na tych, którzy są po prostu zbyt bezczynni. To, co naprawdę powinno zwrócić na twoją uwagę, to to, że są to faceci, którzy byli za asronem/b & q homeasy, sprzed kilku lat. Podobnie jak homeasy Range, LightWaverf jest dostępny pod wieloma różnymi markami: możesz uzyskać markowe projekty JSJS, Siemens lub Electrium.

Podobnie jak system homeasy, sama gama urządzeń Lightwaverf jest imponująca. Istnieją zamienne płytki ścienne dla przełączników światła ściemniacza 1, 2, 3 i 4 oraz dla gniazd pojedynczych i podwójnych. Istnieją moduły ściemniacza niewolników dla konfiguracji oświetlenia dwustronnego oraz urządzenia „tylko nadajnika” zasilane baterią, podobne do starego zestawu X10 Stick-A. Dostępnych jest pięć różnych stylów: biały plastik, mosiądz, stal nierdzewna, chrom i czarny chrom. Każda z nich jest wyposażona w zaniżone bursztynowe i niebieskie diody LED, aby dać pewne wskazanie stanu, a każda z nich ma pchniętą płytę czołową do ukrycia mocowania ściany. Przypuszczalnie w późniejszym terminie zapasowe tabliczki twarzy będą dostępne, abyś mógł zmienić styl przełączników bez zmiany podstawowej elektroniki. Do tego czasu możesz zamienić z partnerem.

Dostępne są inne akcesoria bez ścian, w tym szeroki wachlarz ręcznych pilotów, każdy zapewnia nieco inną funkcjonalność (zdradzające ich domowe dziedzictwo!), Miernik mocy bieżącego, zasilane baterią światła LED i czujniki PIR. Wreszcie istnieją jeszcze dwa intrygujące perspektywy: jednostka „Wifilink”, która działa jak brama między siecią LightWaverf a Internetem na komputerze PC, przeglądarki i smartfonów, oraz przyciemniona żarówka 20W CFL z wbudowanymi w nią wszystkich inteligentów wbudowanych .

System LightWaVerf działa w pasmach 433 MHz i 868 MHz, więc nie będzie musiał walczyć z całym ruchem Wi-Fi/Bluetooth/Zigbee/Pizza, tylko otwieracze drzwi garażowych i bezprzewodowe dzwonki do drzwi. Dodatkową korzyścią jest to, że sygnały z łatwością przebijają ściany, a niższe wymagania dotyczące mocy oznaczają, że urządzenia obsługiwane baterią mogą działać z ogniw monet. Korzyści z większego zasięgu oznaczają, że fantazyjne sztuczki netto-networking są niepotrzebne-LightWaVerf polega na tym, że jego transmisje są w stanie pokryć cały dom, chociaż głupi jednostka repeatera jest dostępna, jeśli masz problemy z zasięgiem/blackspot.

#
Zapowiedź
Produkt
Ocena
Cena £

1
Lightwave L21 Smart Dimmer, 1 gang, stal nierdzewna – współpracuje z Alexą, Asystentem Google, HomeKit ….
509 recenzji
59,95 £
Kup na Amazon

2
LightWaverf by DETA Connect 9525 Scena bezprzewodowa z białymi wkładkami (Chrome)
3Opinie
14,95 £
Kup na Amazon

3
Lightwave L42 Smart Socket, 3000W, stal nierdzewna – współpracuje z Alexą, Asystent Google, HomeKit ….
158 recenzji
58,00 £
Kup na Amazon

Zastrzeżony protokół LightWaverf jest w stanie dwojaki, ale z powodów kosztów większość modułów to nadajniki lub odbiorniki; Niewiele to oba. Dla osób, które chcą zastąpić X10, oznacza to, że święty Graal zgłaszania statusu urządzenia jest nadal tylko snem. W praktyce rzadko jest to problem, a projekty JSJS obiecują, że dwukierunkowe jednostki oświetleniowe RF będą następować za około rok. Urządzenia LightWaverf nie są kompatybilne ze starszym domem dla Homeasy.

Konfigurowanie systemu LightWaverf jest bardzo proste. Możesz mieć tyle nadajników i odbiorników, ile chcesz, a odbiorniki (które zazwyczaj są urządzeniami, które coś robią, takie jak światło lub kontrola gniazdka wtyczki) muszą być sparowane z nadajnikami (zazwyczaj urządzenia w stylu zdalnego sterowania). Każdy dany odbiornik może zapamiętać 6 nadajników jednocześnie, a także pamięta 3 ustawienia nastroju (chociaż moje liczbę, kontroler nastroju w trybie wejścia/wyjścia może wykonać 5 ustawień nastroju, więc być może 5 nastrojów jest górną granicą). Parowanie odbywa się poprzez wykonanie specjalnej akcji (przytrzymywanie przycisków w dół, włączanie i wyłączanie określonej liczby razy) na odbiorniku, aby umieścić go w trybie parowania, przed naciśnięciem przycisku na nadajniku, z którym chcesz sparować. Z tych prostych reguł można zbudować stosunkowo złożone konfiguracje, ponieważ pojedynczy przycisk nadajnika może kontrolować dowolną liczbę urządzeń odbiorczych. Po uwzględnieniu wiary jako jednego z nadajników możliwości stają się jeszcze bardziej interesujące.

5 kanałowy pilot

Entuzjazm JSJS Designs do robienia zdalnych sterowania pozostaje nieznany ze starych domowych czasów; Obecnie policzę 5 różnych pilotów, z wyłączeniem odmian czysto kosmetycznych. Oto skromna próba ich sklasyfikowania:

Nazwa przycisku/off/dimchannelsmoodspricenotes
5 przycisków Remote52no 9,98 £ „All-Off”
6 przycisków Remote63no 7,40 £
Handheld Remote10 + 4 Way Selector16*1 12,98 £*Na czterech stronach, wybierane przez przełącznik slajdów – zakładam – nie ma wzmianki w instrukcji! ma „all-off”
Nastrój Remote6 + 4 Way Selector4? 3? 12,98 £ Dostępne szczegóły
Socket Locker51 Ni 9,98 £ Permits różne zaskakujące kombinacje urządzeń „blokujących”, aby nie można ich było kontrolować za pomocą panelu przednim, RF, a czasem obu. W przypadku ściemarów znaczenie „zamka” jest dodatkowo napięte.

Pięć przycisków jest najbardziej kompaktowym z dostępnych pilotów na poziomie około 8 × 3,5 x 1 cm. Ma błyszczące wykończenie i przyjemnie dotykowe guziki, a bursztynowa prowadzi do wskazywania podczas transmisji. Może kontrolować dwa kanały niezależnie (włączone, jasne, ciemne) i ma przycisk „All-Off” (gdzie tutaj „wszystkie” oznacza „wszystkie urządzenia sparowane z tym nadajnikiem). Pilot jest zasilany przez pojedynczy akumulator CR2032 3 V.

Kontroler oświetlenia nastroju (Master Wall Switch)

Kontroler oświetlenia nastroju to nadajnik zasilany baterią, który mieści się w pojedynczym backbolu Light Switch i jako taki jest idealny do zapewnienia przełączania światła w miejscu, w którym nie ma okablowania sieciowego. Ponieważ jednostka wystaje mniej niż jeden milimetr od tyłu płyty twarzy, możliwe byłoby również zamontować ją bezpośrednio do ściany z dwustronną taśmą (dostarczoną) lub rzepem.

Kontroler jest zasilany pojedynczą akumulatorką 3Volt CR2032, ma niebieską diodę LED wskazującą transmisję i ma dwa duże przyciski i cztery mniejsze. Duże przyciski można skonfigurować jako przyciski ON/OFF/Bright/Dim, są jako wstępne ustawienia nastroju wejściowego i wyjścia; Tryb ten jest kontrolowany przez mały przełącznik zjeżdżalni z tyłu urządzenia, który może również dokonać wymiany baterii. Sami przycisk czują się nieco cienkie i luźne, ale mają satysfakcjonującą akcję klikalną (bez głośnego stukotu moich modułowych przełączników klipsowych) i jak dotąd bez problemu stanęły w rozsądnym poziomie nadużycia.

Cztery mniejsze przyciski to przycisk „All Off”,i po jednym dla trzech ustawień nastrojów. Każde urządzenie odbiorników pamięta trzy różne ustawione poziomy nastroju, więc naciskanie „nastroju 1” na kontrolerze oświetlenia nastroju po prostu instruuje każdego sparowanego odbiornika, aby przejść na jakikolwiek poziom, jaki przechowywał w pamięci „nastroju 1”. Możesz przesunąć selektor z tyłu przełącznika do „M”, aby umożliwić dwóm dużym przyciskom transmisji komunikatów nastroju, w którym to przypadku zyskujesz dwa dodatkowe nastroje na koszt ręcznego kontroli/wyłączania. Ustawienie poziomu nastroju to po prostu ustawienie poziomu światła, które chcesz na dowolnych sparowanych odbiornikach, a następnie przytrzymywanie przycisku nastroju na nadajniku, aż LED mignie.

Początkowo założyłem, że zmiana ustawienia na przełączniku slajdów lub wymiana akumulatora wymagałaby usunięcia śrub i zdejmowania całej płyty twarzy, dopóki nie wskazano mi, że czarny moduł można kliknąć z przezroczystego wspornika mocowania Z łatwością, dokładnie w tym celu.

Projekty JSJS szacują, że baterie trwają 2 lata pod „średnim” użyciem, więc mam nadzieję, że nie będzie to zbyt konieczne. Jednostki nie zgłaszają statusu baterii, co jest szkoda, ponieważ nie otrzymasz żadnego zaawansowanego ostrzeżenia o zbliżającej się awarii baterii.

Dimmer 1-gang 250 W.

Dimmer z pojedynczym kanałem 250W to odbiornik LightWaverf, który może zastąpić istniejące oświetlenie ściemnikowe w ścianie. Nie wymaga neutralnego połączenia. Wykorzystuje to samo zdejmowane podejście do płyty czołowej, co kontroler oświetlenia nastroju, aby ukryć śruby mocujące, i wygodnie pasuje do tylnej skrzynki 25 mm. Dostępne są również dwa, trzy i cztery równoważniki kanałów, przy 210 W na kanał. Dimmery o wyższej mocy nie będą udostępniane, ponieważ projekty JSJS oczekują, że rynek dla niepalących jest kurczący się. Każdy kanał ma kilka przycisków i parę dość dyskretnych diod LED, jedną bursztynową i jedną niebieską. Dimmer jest kompatybilny ze wszystkimi cebulami halogenowymi i niskoenergetycznymi, a także ściemniacznymi transformatorami o niskim napięciu. Projekty JSJS podają, że będzie również działać z ściemniacznymi diodami diod LED i większością ściemniaczy CFL, pod warunkiem, że w obwodzie jest coś, co zapewnia obciążenie rezystancyjne podczas uruchamiania, takiego jak normalna żarówka (np. Halogen 20W) lub rezystor 15-20 W. Rzeczywiście, są w trakcie uwalniania odpowiedniego modułu balastowego w tym celu. Obwód Dimmer jest wiodącym sprawą triakową, ale jest całkowicie cichy w działaniu.

Dostępny jest również ściemniacz niewolników z jednego gangu, który nie ma w nim żadnej elektroniki radiowej, ale który jest w stanie uczestniczyć w scenariuszach przełączania wielu drogi, takich jak wszechobecna kombinacja Hall/Landing w Wielkiej Brytanii. Możesz mieć do sześciu z nich w dowolnym obwodzie, chociaż dlaczego chcesz, aby wielu zgaduje.

Wszystkie ściemniacze są miękkie i pięknie zanikają, a także płynnie dzielą się między wstępnie ustawionymi nastrojami. Jako dodatkowy bonus, po aktywacji powrócą do dowolnego poziomu, na którym byli, gdy ostatnio zostali wyłączeni. Jeśli jest włączone światło i jest cięcie zasilania, ściemniacz powróci do stanu OFF, gdy włada powróci, co wydaje się dziwną decyzją, zwłaszcza jeśli starannie zaprogramowałeś obłożenie, emulujące ustawienia oszołomienia włamywaczy. Uzasadnieniem jest to, że ponieważ nie ma mechanicznego przełącznika, aby zapewnić wizualne sprzężenie zwrotne, jest to w jakiś sposób bezpieczniejsze, jeśli jesteś wystarczająco szaleńczy, aby spróbować pracować nad obwodem podczas wycięcia zasilania, stosując tylko pobieżne spojrzenie na przełącznik światła jako zapewnienie bezpieczeństwa. W końcu nikt nigdy nie podniósł zwykłego przełączania światła do góry nogami.

W użyciu bursztynowa dioda LED świeci delikatnie, gdy dopasowanie światła jest wyłączone, a przyjemnie stonowana niebieska dioda LED wskazuje, że jest włączona. Wydaje mi się to niewłaściwą drogą dla mnie jako standardowe wskaźniki neonów świecą bursztynem, gdy jest włączona moc, ale jest to niewielka spór. Naciśnięcie i trzymanie obu przycisków stawia ściemniacz w trybie parowania, dzięki czemu jest otwarty na postępy w pobliskich nadajnikach, a światła migają naprzemiennie, aby to wskazać.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *