Uncategorized

Bin tam, rzucaj to

W numerze H&H w czerwcu 2010 r. Istnieje wspaniały podsumowanie kosza na śmieci, które dostarczają wszystko, od uroku wiejskiego po wenecki urok. Kiedy tak ciężko pracujemy, aby zdobyć pokój, chcemy, aby najlepsze miejsce do położenia naszego śmieci. Co prowadzi mnie do Vipp.

Czy jest dziwne, że pożądanie kosza na śmieci?

Podobnie jak wiele wspaniałych projektów, Vipp Pedal Bin niewiele się zmienił, biorąc pod uwagę, że jego powstanie w 1939 roku. Jego historia jest zaskakująco romantyczna: duński rzemieślnik Holger Nielsen stworzył pierwszą dla salonu fryzjerskiej swojej żony. Uwielbiała to, jej klienci uwielbiali to, a zamówienia wkrótce zaczęły się pojawiać. I jak zabawne jest to: nazwa Vipp jest onomatopeiczna, pobrana z duńskiego słowa na temat ruchu pokrywki podczas otwierania i zamykania.

Oto Holger i jego żona Marie, wyglądające na och tak eleganckie w 1960 roku. I Holger z córką Jette w 1957 roku.

To jest salon fryzjerski Marie z Vipp Bin w 1939 roku.

Dzisiaj kosz na temat kolekcji designu w Nowym Jorku Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Został również zaprezentowany w Luwrze i dostosowany przez tak odważne nazwy, jak Ron Arad, Simon Doonan i Bono. Rzeczywiście, kosz jest teraz tak czczony, że w 2000 r. Oryginalny model z 1939 r. Został skradziony z wystawy w Kopenhadze.

Oto dwa niestandardowe projekty Supermodel Christy Turlington (po lewej) i projektanta Todda Oldhama.

Ale dopiero dopiero Holgera i córki Marie, Jette, przejęli firmę po śmierci ojca w 1992 roku, kosza stała się ulubieńcem świata projektowania. Do tego czasu była to podstawa w szpitalach, a nie hotele haute. W miarę opowieści Jette, starając się utrzymać usługę ojca w, no cóż, biznes, otrzymała dwuminutową publiczność z nabywcą sklepu Terence Conran w Wielkiej Brytanii, wkrótce potem wprowadzili zakup i narodziła się ikona.

Jest to seria limitowanej edycji z 2010 roku, modnej kolekcji trzech inspirowanych oceanami odcieni niebieskiego. Podobnie jak oryginał, jest to dowód odcisków palców, łatwo otwiera się przy popychaniu pedału i zamyka się bezpiecznie (i cicho), aby składać się z zapachów. Ich cena odzwierciedla ich status projektanta: przy aż 250 USD i więcej nie są tanie. Ale kiedy nadszedł czas, aby wykonać brudną robotę, narzędzia te wykonują zadanie w stylu.

Aby uzyskać więcej inspiracji, sprawdź nasze galerie zdjęć prysznicowych i kuchennych.

Kredyty fotograficzne: 1. VIPP 15 14-litrowy kosz, dotmaison.com2-4. VIPP5. Conran Shop6. VIPP 51 Office Bin, Vipp7. Limitowana edycja 2010, VIPP

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *