Home & Living

Hack: DIY Arduino Wise House Manage Panel wykorzystuje OpenHab & MQTT

Zawsze podziwialiśmy niesamowity sprzęt, a także aplikację, którą mogą złożyć Automaty DIY House, a także zadanie Mat Smiths, aby opracować swój ostateczny panel zarządzania domem to A Doskonały przykład.

Mat projektuje, a także buduje kontrolera opartego na Arduino do rozmieszczenia wokół swojego następnego domu. System wykorzystuje tani ekran OLED, a także enkoder obrotowy, który będzie zamontowany w niestandardowych laserowych płytkach ściennych ze stali nierdzewnej wraz z pojemnym czujnikiem dotykowym, aby obudzić wszystko

Kontroler komunikuje się z serwerem Automatyzacji OpenHab House MAT za pośrednictwem MQTT, a także można zaprogramować do ekranu, a także zarządzać wszelkimi systemami w domu – takie jak rozrywka, ogrzewanie lub zasłony / rolety.

Oto najnowsza aktualizacja MAT na temat projektu. Pamiętaj, aby sprawdzić jego filmy poniżej.

Specyfika

Kilka miesięcy temu zostałem pochłonięty koncepcją kontrolowania oświetlenia przestrzennego wykorzystującego pokrętła w ścianie. Szalony, rozumiem

Poważnie, większość systemów automatyzacji oświetlenia nie wykorzystuje kontrolerów obrotowych (tj. Knobów), jednak raczej musisz trzymać palec na guziku, aż do osiągnięcia preferowanego poziomu światła. Czy to nie jest takie lata z lat 90.? Pokrętła są metodą do przodu. Co gorsza, wielu pozwala tylko wybrać „sceny”, nawet bez kontrolowania prywatnego poziomu światła. Postanowiłem więc zrobić własny cyfrowo zarządzany Lightswitch. Proces ten był badaniem, a także odkrywanie nowych umiejętności. Wkrótce wystarczyłem natknąłem się na ostateczną metodę, aby rzeczy w domu mogły wchodzić w interakcje z innymi rzeczami: MQTT.

Oto moje cele w stylu dla ostatecznego panelu zarządzania domem dla każdego pokoju.

Estetyka

Używaj fizycznych przycisków, a także świateł, a nie ekranu dotykowego. Odkrywam, że ekrany dotykowe doskonałe do przeglądania internetowego jednak, gdy chcę zarządzać światłami, a także tom I wymaga dokładności, a także reakcji, która może pochodzić;

Przełączniki dotykowe z wizualnym sprzężeniem zwrotnym

Pokrętła kontrolera obrotowego

Ekran wyświetlania pokazujący poziomy jako porcję (tj. Liczby) dla drobnej regulacji

Wyglądaj seksownie. DIY metalowe tabliczki twarzy z przyciskami przywołuje zdjęcia paneli w stylu z lat 70. Wyłączone toalety. Pilnowia samolotu rozrywkowego. Idę z oczyszczonymi tablicami na twarz ze stali nierdzewnej bez widocznych śrub, mniejszych zintegrowanych z LED przycisków dotykowych, pasujących do czyszczenia stalowego pokrętła.

Użyj liczb na wyświetlaczu. W zwiększonej seksualnej automatyzacji domów sprawy zakończyło się równie drażliwą. Po zarządzaniu światłami, a także muzyką z mojego iPada, denerwuję się, jeśli naciśniesz w nieco niewłaściwym miejscu lub wymaganie, aby dokonać super-cienkiej regulacji. Podobnie denerwuje mnie wszechobecny suwak, a także brak informacji, które dostarcza użytkownikowi.

Instalacja

Płytka czołowa musi działać przy niskim napięciu, nie wymagając specjalnego certyfikatu elektrycznego

Połączone z Ethernet (CAT5, 6 lub 7)

Zasilany dokładnie tym samym kablem Ethernet

Pasuj w tylnym pudełku, łatwo oferowane w sklepach: głębokość 47 mm maks.

Funkcjonować

Użyj przycisków „sceny”, aby szybko wybrać nastrój oświetlenia w pokoju

Przyciemnić prywatne światła w przestrzeni do wyprodukowania własnej sceny

Szybko przełącz się między różnymi światłami w pokoju

Kontrola tomu muzyki, a także zobacz, co gra (tytuł utworu, a także artysta)

Podobnie jak w scenach lekkich, powinny istnieć „ulubione” audio (tj. Kanały radiowe, listy odtwarzania, tryb losowania dla dostarczonego gatunku itp.)

Skalowalność

System jest przeznaczony do różnych funkcji, jednak można później poszerzyć, aby zintegrować więcej. np. Illuminowanie, a także tryby audio mają specjalne wykorzystanie, a także wyświetlacze. Ponieważ opiera się na Arduino, szkic może być później aktualizowany przez USB.

Ustawienia „rzeczy” (tj. Dokładnie ile świateł w pokoju, nazwa światła w pokoju, nazwa sceny dla dostarczonego pokoju) powinna być zapytana z serwera, a także pobrana do lotnej pamięci podczas uruchamiania. Te rzeczy nie są przechowywane w jednostce.

Powinniśmy być w stanie nacisnąć przycisk „Aktualizacja”, aby odebrać najnowsze ustawienia. Instalatorzy automatyzacji domów, a także jednostki przez cały czas modyfikują swoje umysły!

Interfejs

„WAF” to ofensywna fraza wykorzystywana w #HomeAutomation Talk. Oznacza „czynnik adopcyjny żony”. Być może „GAF” – czynnik adopcyjny dziadka? Nie – to zamiana jednej uprzedzenia na drugie. „HAF” dobrze sobie poradzi – czynnik adopcyjny człowieka. Kontroler musi być doskonałą równowagą między potężnymi i użytecznymi. Nie mam na myśli „potężnego dla maniaka, użytecznego dla babci”. Mam na myśli „równie potężne, jak i użyteczne dla obu”.

Oznacza to: spójność ekranu, a także natychmiastowy dostęp do głównych funkcji. Bez menu, bez podpowiedzi! Umieszczenie guzików powinno być intuicyjne.

Całe światło powinno ustać, kiedy nie było dotknięte przez jakiś czas. Żadnych świateł w środku nocy!

Rozwiązaniem, na które się rozstrzygałem, jest „cykl trybu”. Jak stare cyfrowe zegarki. .Przycisk trybu jest ustawiony oprócz innych przycisków, a także umieszczony w pobliżu ikony pokazujący obecny tryb. Wszystkie inne fizyczne elementy sterujące zależą od danego trybu, a także ich funkcja jest intuicyjna, pod warunkiem umieszczenia. Spójność wynika z domyślnego urządzenia z powrotem do trybu „podstawowego” po x sekundach nie dotykanych. Ekran odpowiednio przyciemnia.

95 recenzji

Elementy rozrywki uk kompatybilna R3 Rewizja 3 Uno
100% kompatybilne z tarczami Arduino SDK, a także modułami
Zaprojektowany do najnowszych specyfikacji Arduino
Wysłane w mocnych kartonowych opakowaniach

Kup na Amazon

Oto poprzedni film Mat z sierpnia 2014 r.…

Oto najnowsze demo rozwoju tak daleko od tego miesiąca…

Reprodukcja z oryginalnego publikacji za uprawnieniem Mat Smith. Zastosuj się w trwającej podróży do automatyzacji DIY House Mat na Hazymat.co.uk

hazymat.co.uk: mqtt.org: openhab.org

Udostępnij to:
Facebook
Świergot
Reddit
LinkedIn
Pinterest6
E-mail
Więcej

WhatsApp
Wydrukować

Skype
Tumblr

Telegram
Kieszeń

Ostatnia aktualizacja 2021-10-04 / Linki / zdjęcia partnerskie z Amazon Product Marketing API

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *